The Kyiv Review

Як повернутись до роботи після свят?


"Ставтеся до цілей, які ви хочете досягти, як до нових викликів і джерела енергії, а не як до покаяння, через речі, яких ви не зробили в минулому році."

Нее можете прийти в себе після новорічної відпустки? Ось вам кілька порад від Harvard Business Review, як це зробити з максимальною користю для себе.

1.Фокус на майбутньомуСправа, в тому що хоча фактично наступив новий рік, ми маємо схильність подумки повертатися торік. Як правило ми пишаємось своїми справами, але також задумуємось і про свої невдчачі. Зараз саме та мить коли ви можете закінчити цикл думок накшталт, що я міг б зробити краще і нарешті почати діяти. Зосередження уваги на майбутньому - і бачення нових можливостей для успіху - може допомогти вам генерувати енергію для початку роботи.

2. Конкретні ціліКоли ставите перед собою цілі новий рік уникайте абстрактності. Наприклад, такі цілі як "бути більш продуктивним", "отримати нову роботу", або "стати кращим лідером" - нічого не варті. Справа, в тому, що занадто великі цілі відразу в багатьох напрямках, можуть паралізувати. Замість цього, краще, перетворіть свою мету на конкретні дії, які в результаті приведуть до бажаного результату. Це вимагає, щоб ви розбили загальну мету на завдання, які можна зафіксувати у вашому календарі. Деталізація може виявити, що ви не знаєте всіх кроків, які потрібно зробити, аби дійти до мети, або ж певні кроки можуть вимагати навичок, яким вам ще варто навчитися. Конкретні наміри, змусять вас виділити місце діям у вашому щільному графіку. Також, коли плануєте нові активності маєте бути готові до того, що вам доведеться перенести, або відкласти інші події, аби стати на шлях виконання своїх задумів. Однією з причин того, що людям часто не вдається досягати важливих цілей, є те, що вони просто не знаходять часу для виконання завдань, які призвели б до успіху.

3. Правильні порівняння

Ми звикли порівнювати себе з кращими, або гіршими людьми, однак частіше за все такі порівняння не мотивують нас до омріяних цілей. Якщо порівняння з кращими часто пригноблюють нас інколи паралізують, то порівняння з гіршими підштовхують оцінювати нашу ситуацію куди краще ніж вона є насправді. Як б нам не хотілося, ми не можемо не порівнювати себе з кимось, але ми можемо керувати порівняннями які робимо, таким чином, щоб вони дійсно мотивували нас. Наприклад, ви можете знайти суперника, продуктивність якого близька до вашої, але який в дечому випереджає вас. Таке порівняння дасть вам змогу бачити, які дії ви могли б здійснити, аби досягнути їх рівня, а потім переступити його. Також корисно порівнювати себе теперішнього зі своїм минулим "Я" та слідкувати за траекторією його розвитку. Навіть якщо ми не досягаємо всіх поставлених цілей, ми все одно вдосконалюмося в процесі їх втілення. Нам всім потрібно навчитися використовувати цей базис, аби стимулювати себе до праці та досягнення нових висот. Багато хто з нас починає новий рік занадто зосередженим на минулому, або погано почуваючись відчуваючи надмірну відповідальність за те щоб нам ще належить зробити. Як б там не було варто завжди пам'ятати, що у нашій досяжній перспективі насправді знаходяться лише невелика частина змін, однак потрібно вірити що протягом нового року ми зможемо втілити в життя те що запланували. Оригінал статті: https://hbr.org/2020/01/the-post-holiday-funk-is-real
Harvard Business Review